Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vraždící islamista byl příkladem "zvládnuté" integrace

"Muslimové předstírají, že jsou milí lidé..."

article preview

"Muslimové předstírají, že jsou milí lidé. ... Každý OPRAVDOVÝ  muslim je takový. Umírněný muslim je DOČASNĚ zdvořilý a umírněný, ale když islám zavelí, všichni z nich se stanou pravými muslimy a budou následovat svou strategii. ..."

egyptský koptský kněz Zakaria Botros

 

Dobrá němčina, rodina, dvě malé děti a pak zlom. Vraždící islamista byl příkladem "zvládnuté" integrace

 

Egyptský koptský kněz Zakaria Botros v televizním pořadu hovoří o islámu a muslimech. Po jeho odvysílání byla na něj muslimy vyhlášena fatva. Ke stažení ZDE.

 

   DĚSIVÝ ÚTOK V CENTRU MANNHEIMU. POBODALI ZNÁMÉHO KRITIKA ISLÁMU I POLICISTU - ZDE

 

   POLICISTA BRUTÁLNÍ ÚTOK V MANNHEIMU NEPŘEŽIL, ZEMŘEL V NEMOCNICI - ZDE

 

sulaiman-ataee.1.jpg

Integrovaný džihádista Sulaiman Ataee.

 

článek publikovaný 4. 6. 2024 na serveru novinky.cz (ZDE)

 

   Šok, ale také strach a obavy jsou pocity, které zažívají lidé, když se na veřejnost dostávají podrobnosti o útočníkovi z Mannheimu. 25letý Sulaiman Ataee byl totiž příkladem perfektní integrace, píše deník Die Welt. Jak se spořádaný mladík stane radikálním islamistou?

 

   Do Německa dorazil se svým bratrem v březnu roku 2013 z Afghánistánu. Tehdy mu bylo pouhých 14 let. Ve Frankfurtu nad Mohanem požádal o azyl a jako migrant bez doprovodu byl v srpnu téhož roku umístěn do zařízení pro mladé.

   Nepoflakoval se a ihned se začal učit němčinu a studovat střední školu. Kurzy němčiny ukončil s certifikátem B2, který potvrzuje jeho "pokročilou jazykovou úroveň". Dokáže "komunikovat ústně, spontánně a plynule, rozumět složitým textům," píše se v jeho azylových dokumentech.

   Imigrační úřad jeho žádost o azyl zamítl, ale podle informací deníku Bild byl vydán zákaz deportace. Ataee žil několik let ve městě Lorsch, asi 30 km od Mannheimu. Známí ho popisovali jako "zdvořilého, zdrženlivého, ochotného". Neprojevoval žádnou náboženskou horlivost a pomáhal ve městě při různých událostech a oslavách. V Německu žil na základě statusu dočasné ochrany.

   Později se přestěhoval do nedalekého Heppenheimu, starobylého vinařského města. Zřejmě kvůli vztahu. Na začátku roku 2019 se oženil, jeho žena má německý pas. Později se útočníkovi narodili dvě děti, kterým jsou nyní dva a tři roky.

   Ačkoli Ataee nepracoval a pobíral podporu v nezaměstnanosti a nejrůznější sociální dávky, jeho integrace byla považována za uspokojivou, píše deník Bild. Nikdy se ničím neprovinil, dokonce ani nebyl přistižen při neplacení jízdného. Povolení k pobytu má až do roku 2026.

   Stále není jasné, jak a kdy se zradikalizoval. Jeho bývalí kamarádi se domnívají, že se dostal do skupiny radikálních islamistů v Mannheimu. "Nijak zvlášť jsme se nekamarádili, ale ještě před rokem se choval velmi přátelsky. Ale najednou se změnil a už nebyl tak milý," popisuje soused deníku Bild. Nechal si narůst dlouhé vousy, takové, jaké rádi nosí islamisté. Sami jeho přátelé ho nemohli poznat.

   Deník Die Welt napsal, že určitá vodítka lze najít na internetu. Například prý na Youtube existuje účet, který byl teprve nedávno znovu aktivován. Jeho vlastníkem je Sulaiman Ataee.

   Neustále se tam nahrává nový obsah, zřejmě videa afghánského kazatele Ahmada Záhira Aslamíjara. Říká se, že byl velitelem Tálibánu a nyní je mrtvý. Islamisté ho uctívají jako mučedníka. Na jednom z videí vyzval k válce proti západu, píše Die Welt.