Jdi na obsah Jdi na menu
 


Všichni nacisté a stalinisté taky nebyli stejní

"A je to důvod k obhajobě těchto ideologií a jejich zločinů?"

article preview

   "A je to důvod k obhajobě těchto ideologií a jejich zločinů?"

 

Všichni nacisté a stalinisté taky nebyli stejní

 

stalin-a-hitler.2.jpg

 

   "Všichni muslimové nejsou stejní." Jeden z nejčastějších argumentů, který slyšíme z úst neomarxistů, multikulturalistů a dalších, když hájí islám. To je samozřejmě pravda. Existují miliony slušných muslimů, kteří nikomu nic špatného neudělali. Stejně jako takoví existovali ve své době nacisté a stalinisté. Statisíce slušných nacistů a miliony slušných komunistů nikomu nic zlého neudělalo - a používáme tuto skutečnost k obhajobě či dokonce zlehčování těchto zločinných ideologií? Samozřejmě, že ne.

   I v takové organizaci, která se stala symbolem zla - nacistické Schutzstaffel, známější pod zkratkou SS - byli slušní lidé. Opravdu! A dokonce se takoví našli i ve vyhlazovacích táborech! Jako příklad uveďme Oskara Gröninga, příslušníka Waffen-SS, který byl v roce 1942 převelen do Osvětimi-Birkenau. Tam nesouhlasil s vyvražďováním Židů, a dvakrát si podal žádost o přeložení na frontu, kterou mu zamítli, a on tedy byl donucen proti své vůli podílet se na tomto zločinu. Nebo Viktor Pestek, další esesák sloužící v Birkenau, se choval k vězňům dle jejich vlastních slov humánně. Pestek společně s jedním vězněm uprchl z tohoto místa smrti, a dokonce se vrátil zpět (!), aby osvobodil další dva Židy (byly to ženy, Pestek byl chycen, mučen a následně popraven). V dalším vyhlazovacím táboře Treblinka, kde zahynulo 900 000 Židů, sloužil minimálně jeden německý dozorce, který pomáhal zde vězněným Židům. Použijeme tuto skutečnost, tedy že se mezi členy SS nacházeli i slušní a humánní lidé, k obhajobě a omlouvání této organizace? Znamená to, že SS nebyla úplně špatná?

 

oskar-groning1.jpg

Příslušník Waffen-SS Oskar Gröning sloužil v Osvětimi-Birkenau, kde měl na starost hotovost zabavenou Židům z přijíždějících transportů. Nikdy nikomu neublížil, k vězňům se choval slušně a s vyvražďováním Židů nesouhlasil; jeho žádost o přeložení na frontu dvakrát zamítli a přikázali mu zůstat na místě.

 

   I v komunistickém Československu byli slušní stalinisté. Tisíce členů a příslušníků KSČ, KSM (Komunistický svaz mládeže), Lidových milicí, studentů VUMLu (Večerní univerzita marxismu-leninismu) a dalších nikdy nikomu neublížilo ani nic špatného neudělalo. A přesto v komunistickém Československu byly koncentrační tábory, politické procesy a vraždy, lidé byli stříleni na hranicích i přejetí tanky, mučilo se při výsleších, cenzura, zákaz svobodného cestování, zákaz svobody slova, statisíce lidí přišlo o svá hospodářství či živnosti během kolektivizace a znárodňování, až 30 000 Čechoslováků bylo deportováno do sovětských gulagů. Jak to, když tu byly tisíce slušných stalinistů?

 

19.zavrazdeny-na-cs.-hranici.jpeg

Jeden z mnoha zastřelených Čechoslováků na hranici. Tisícům slušných komunistů navzdory.

 

   A samozřejmě také nacisté zabíjeli jiné nacisty a komunisté zabíjeli jiné komunisty (jen v SSSR bylo režimem zavražděno zhruba 150 000 komunistů). Na holokaustu se podílel malý zlomek z tehdejších nacistů a v Mein Kampf není ani slovo o plynových komorách pro Židy - a budeme tedy tvrdit, že holokaust nemá s nacismem nic společného a že opravdový nacismus není tak hrozný? Ani v Komunistickém manifestu není ani zmínka o uměle vyvolaných hladomorech k potření nepřátel.

   Ostatně, jsou dnešní čeští neonacisté všichni vrazi nebo násilníci? Ne. A omlouváme je tím a tvrdíme, že přece všichni nejsou stejní? Také ne.

 

nazi.jpg

Jen menšina českých (neo)nacistů se dopouští vražd a násilí.

 

   To, že dnes existují miliony slušných muslimů neznamená, že islám je dobrý nebo že není zas tak špatný. Stejně tak tato skutečnost, existence slušných muslimů, nezabrání těm zlým muslimům v páchání jejich zločinů ve jménu islámu. V době vlády nacismu a komunismu existovalo též mnoho slušných nacistů a komunistů, a též to nezabránilo strašlivým zločinům, které stály život desítky milionů lidí.

 

51.jpg

K čemu nám budou slušní muslimové, až ti neslušní na nás budou páchat zločiny a bude tu vládnout islám?

 

   A ještě něco. Zamysleme se, proč i ten příznivec vražedné ideologie - nacista, komunista nebo muslim -, který nikomu neubližuje, tuto vražednou ideologii vyznává. Buď s jejími zločiny souhlasí, nebo mu nevadí či mu nevadí zase až tak moc. Stálo by potom popřemýšlet, co je to za člověka.

 

Budeme se řídit vlastním rozumem, nebo se vydáme cestou chorých neomarxistických mozků?

 

10.jpg