Jdi na obsah Jdi na menu
 


Genocida křesťanů

Všudypřítomné pronásledování křesťanů na Blízkém východě se blíží genocidě...

article preview

   Všudypřítomné pronásledování křesťanů na Blízkém východě se blíží genocidě...

 

Křesťané jsou nejpronásledovanějšími věřícími na planetě, uvádí zpráva ministerstva

 

   Všudypřítomné pronásledování křesťanů na Blízkém východě se blíží genocidě, vyplývá ze zprávy britského ministerstva zahraničí, jejíž vypracování zadal ministr Jeremy Hunt. Podle něj se kvůli politické korektnosti na tento problém zapomíná. Zpráva uvádí, že jsou křesťané nejpronásledovanější náboženskou skupinou na světě, píše BBC a další britská média.

 

článek zveřejněný 3. května 2019 na serveru echo24.cz (ZDE)

 

1.jpg

 

papež František:

pica-fera.jpg

"Vyzývám k dialogu mezi

křesťanstvím a islámem."

 

   Miliony křesťanů v tomto regionu přišly nedobrovolně o své domovy, mnoho bylo zabito, uneseno, uvězněno či diskriminováno, uvádí zpráva. Kromě Blízkého východu se ve zprávě hovoří i o diskriminaci křesťanů v jihovýchodní Asii či subsaharské Africe, kterou zpráva dává do souvislosti s autoritářskými režimy. Podle zprávy je naprostá většina (až 80 %) pronásledovaných věřících křesťanského vyznání, píše The Guardian.

   Zpráva uvádí, že se situace v některých částech Blízkého východu blíží ke genocidě. "Úroveň a povaha pronásledování se pravděpodobně blíží k mezinárodní definici genocidy podle definice přijaté OSN," uvádí zpráva. Varuje, že by z tohoto regionu mohlo křesťanství zcela vymizet. Podle zprávy tvoří křesťané jen 1,5 % v Palestině, v Iráku pak počet křesťanů klesl z 1,5 milionu před rokem 2003 na méně než 120 tisíc.

   Podle ministra zahraničí Jeremyho Hunta vláda v řešení tohoto problému "zaspala". Mohou za to podle něj i stín koloniální minulosti i atmosféra politické korektnosti.

   Informace vycházejí z průběžné zprávy, která má určit rozsah problému, píše The Guardian. Finální verze zprávy, kterou zadal ministr zahraničí Jeremy Hunt v minulém roce v reakci na případ křesťanky Bibiové, má být hotová v létě a má přijít s možnostmi, jak může ministerstvo zvýšit povědomí o této situaci.

 

IS ničí křesťanské kříže a symboly ZDE a ke stažení ZDE

 

IS ničí křesťanské kostely a symboly na Filipínách ZDE a ke stažení ZDE

 

Muslimové zničili hřbitov vojáků padlých ve 2. světové válce vč. křesťanských symbolů v Libyi ZDE a ke stažení ZDE

 

koptsti-krestane-a-is.jpg

Poprava křesťanských koptů členy IS.

 

2.jpg

Pálení křížů v Pákistánu, 2013.

 

3.jpg

Vyrabovaný byt křesťanky v pákistánském Láhauru (březen 2013).

 

4.jpg

Mrtví křesťané z pákistánského Péšávaru. Zavražděni byli přímo v kostele (září 2013).

 

5.jpg

Matčina bolest v egyptské koptské nemocnici. Její dítě zahynulo během náboženských bouří (říjen 2011).

 

6.jpg

Pákistánští běžní muslimové požadují trest smrti pro křesťanku Bibiovou kvůli "urážce islámu" (celé obvinění se zakládá na svědectví dvou muslimek, že Bibiová řekla jiný názor na proroka Mohameda).