Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Česku byl chystán teroristický útok!

"TAHLE ZEMĚ BUDE NAŠE. A NEBUDE MOCI BÝT PRO VŠECHNY."

article preview

   "TAHLE ZEMĚ BUDE NAŠE. A NEBUDE MOCI BÝT PRO VŠECHNY."

 

V Česku byl chystán teroristický útok!

 

"Pořád se v České republice cítíte bezpečně a myslíte si, že islám se nás netýká?"

 

články zveřejněné 14. září 2018 na serverech zpravy.idnes.cz (ZDE) a seznamzpravy.cz (ZDE)

 

1.jpg

Obrázek z facebookového profilu džihádisty, kterého české bezpečnostní složky zadrželi při přípravě bombového útoku.

 

 

Džihád v Česku. Policisté obvinili muslima z přípravy bombového útoku

 

   Policie zadržela radikálního muslima. Měl v bytě chemikálie a návody na výrobu bomby. Původem je Slovák. Islám přijal před třemi lety. Vystupuje pod jménem Abdul Rahman a je prvním islámským fanatikem v Česku, kterého zatkla policie a viní ho z přípravy bombového teroristického útoku.

2.jpg

Abdul Rahman aka Dominik K. v posledních měsících před zatčením sám sebe fotografoval v přesně stejném oblečení a se stejným vousem, jaké nosí bojovníci Islámského státu.

 

   "Tahle země bude naše! A nebude moci být pro všechny!" Výhrůžky, které na sociální síti sdílel Dominik K., působily na první pohled znepokojivě. Zvlášť když mladý muž konvertoval k islámu, chodil oblékaný jako voják a zdravil se zdviženým pravým ukazováčkem, symbolem oddanosti bojovníků Islámského státu.

   Podezření se potvrdilo, když kriminalisté u něj doma provedli prohlídku. Podle zjištění MF DNES nalezli chemikálie a manuály na výrobu bomby, návody, jak ji připevnit na tělo a na automobil.

   Mluvčí Bezpečnostní informační služby Ladislav Šticha MF DNES potvrdil, že za odhalením islamisty stála právě tajná služba. "Zaznamenali jsme konkrétní informaci, kterou jsme prověřili a předali ji Národní centrále organizovaného zločinu," řekl Šticha.

3.jpg

Abdul Rahman aka Dominik K., který v České republice připravoval bombový útok.

 

5.jpg

Abdul Rahman aka Dominik K., který v České republice připravoval bombový útok.

 

   Muž přijal islám v roce 2015 a je praktikujícím muslimem. Policisté jsou však přesvědčení, že se přiklání k radikálnímu islámu a vazbu pro něj navrhli, protože měli obavy, že svůj plánovaný teroristický čin ve jménu džihádu dokončí.

   Obviněný to odmítá a hájí se, že z chemikálií chtěl dělat ohňostroj. "Veškeré chemikálie nalezené v mém bytě měly sloužit k domácí výrobě zábavní pyrotechniky pro oslavy Silvestra a Nového roku, což může prokázat moje rodina a přítel z dětství," hájí se ve spise. Policie považuje takové vysvětlení za chatrné.

   "Chemikálie měly sloužit k výrobě zbraní, nikoliv pyrotechniky. Jako muslim Nový rok neslaví," upozorňují kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu, z odboru náboženského terorismu a extremismu. S výkladem policistů souhlasilo vrchní státní zastupitelství a připomnělo, že slavit Nový rok nebo Vánoce je v přímém rozporu s náboženskými doktrínami, ke kterým se mladý muslim hlásí.

 

 

Čeští policisté obvinili Slováka z přípravy teroristického útoku

 

   Česká policie obvinila za přípravu bombového teroristického útoku mladíka, který se podle kriminalistů přiklání k radikálnímu islámu. S odkazem na policejní spis to napsala dnešní Mladá fronta Dnes. Podle deníku mladík, který je původem Slovák a vystupuje pod jménem Abdul Rahman, chodil do pražských mešit.

 

   Muž přijal islám v roce 2015. Podle Mladé fronty Dnes chodil oblékaný jako voják a zdravil se zdviženým pravým ukazováčkem, což je symbol oddanosti bojovníků Islámského státu. Policie u mladíka při domovní prohlídce našla chemikálie, manuály na výrobu bomby a návody, jak ji připevnit na tělo a na automobil. Jeho vysvětlení, že šlo o materiál na výrobu zábavní pyrotechniky k oslavě Nového roku, považují policisté za chatrné, protože muslimové Nový rok neslaví.

   Za svého šejcha, tedy vzor v praktikování muslimské víry, označil stíhaný mladík bývalého pražského imáma, kterého policie už dřív obvinila z podpory terorismu, píše MfD. Bývalý imám je stíhaný na útěku za pomoc svému bratrovi a švagrové, kteří se podle policie účastnili v Sýrii bojů v sesterské teroristické organizaci Al-Káida.

   Policisté mladíka zatkli loni 16. listopadu a Obvodní soud pro Prahu 5 ho poslal do vazby, napsala MfD. Stížnost proti stíhání zamítl pražský městský soud i Ústavní soud, který konstatoval, že proti obviněnému svědčí dost důkazů.