Jdi na obsah Jdi na menu
 


Za znásilnění dívky na Litoměřicku dostal Afričan dva roky vězení

Výsměch oběti i spravedlnosti...

article preview

   Výsměch oběti i spravedlnosti...

 

Za znásilnění dívky na Litoměřicku dostal Afričan dva roky vězení

 

   Žádný schizofrenik by se nikdy nedokázal dostat ilegálně z Libye do Německa. Neléčený schizofrenik by nedokázal ani normálně fungovat.

 

Afričan obviněný ze znásilnění české dívky je ve vazbě - ZDE

 

článek zveřejněný 4. 6. 2020 na serveru novinky.cz (ZDE)

 

   Okresní soud v Litoměřicích poslal ve čtvrtek na dva roky do vězení Abdallaha Ibrahima Dialla za znásilnění nezletilé dívky na Litoměřicku. Muž je psychicky nemocný, soud mu nařídil ústavní léčbu.

 

znasilnovac.2.jpg

 

   K činu došlo loni v červnu, muž se k němu nepřiznal, podle soudkyně Alexandry Šetkové ale bylo spolehlivě prokázáno, že se ho dopustil, a to na základě výpovědi nezletilé a svědků.

   Muž trpí schizofrenií, jeho ovládací schopnosti byly podle znalců v době skutku snížené, ale nikoliv vymizelé.

   Původně žádný psychiatrický posudek žádán nebyl. Pochybnosti o duševním stavu obžalovaného vyvstaly v důsledku jeho chování ve vazbě a u hlavního líčení. Ústavní pozorování navrhl soudu znalec Jan Flídr, který muže narozeného v Libyi vyšetřil. Cílem pozorování bylo zjistit, zda je nemocný, nebo to jen předstírá.

   Znalci z ústavu v pražských Bohnicích potvrdili, že muž trpí schizofrenií. Ti na rozdíl od Flídra uvedli, že jeho ovládací a rozpoznávací schopnosti v době činu nebyly vymizelé, ale podstatně snížené. "Alespoň základní povědomí o tom, že se neznásilňuje, měl," uvedla soudkyně.

 

znasilnovac.1.jpg

 

"Pokud by byly vymizelé tyto schopnosti, pan obžalovaný byl nepříčetný, pak by trestní stíhání bylo zastavené. Pokud jsou alespoň částečně zachované, je pan obžalovaný odpovědný za své jednání, i když ne zcela," uvedla státní zástupkyně Věra Šípalová.

 

Chtěl jen do Francie

   Diallo loni 18. června nasedl v Německu do vlaku, měl údajně namířeno do Francie. Protože ale neměl platnou jízdenku, vystoupil krátce po poledni u Lukavce na Litoměřicku, kde dívku potkal. Podle obžaloby ji uchopil za rameno, povalil, stáhl z ní oblečení a vykonal soulož.

"Když to ta dívka říká, tak to může být pravda," řekl obžalovaný dříve při zahájení hlavního líčení. Vzápětí ale dodal, že si nepamatuje, že se to stalo.

   Kromě toho měl také dívce ukrást telefon se sluchátky.

   Muž při svém zadržení téměř nekomunikoval, stejně jako u soudu, který ho poslal 20. června do vazby. Nyní u soudu vypovídal přes tlumočnici do francouzštiny. Dívce se prý snažil vysvětlit, že potřebuje pomoc, že shání něco k jídlu.

 

znasilnovac.3.jpg

Abdallah Ibrahim Diallo

 

   Soudkyně Alexandra Šetková se ho ptala, jak si vysvětluje, že na těle dívky byly jeho tekutiny, sperma a sliny. "Nechci se k tomu vyjádřit," uvedl. "Mlátila mě, byl jsem v šoku a nepamatuji si to," odpověděl na otázku, zda měl s dívkou sex.

   Obžalovaný se prý narodil v Libyi, občanství má malijské. Do Evropy se pokoušel dostat přes Středozemní moře údajně již dříve. Ve vodě strávil tři dny a pak se vrátil do Libye. Tam byl ve vězení.