Jdi na obsah Jdi na menu
 


Soudruzi pobavili

   Anarchisté nás baví...

 

Soudruzi pobavili

 

kacer-donald.jpg

 

   "Přestože Koalice 8. brezna/Coalition March 8 mezi svými požadavky uvádí zavedení zákonných opatření na ochranu žen nebo kvóty do parlamentu a na vedoucí pozice, nesmí tyto požadavky být definitivní. Musíme bojovat nejen za odstranění patriarchátu a kapitalismu, ale proti útlaku a hierarchii celkově. Protože problémem není muž v čele státu. Problémem je stát."

 

   Tento text zveřejnila na svém fb profilu Anarchistická federace. Jak se toto slučuje s islámem, který tak vehementně obhajují a prosazují, ví jen oni (a možná ani oni ne).

1.jpg

 

dementi.jpg

 

   Pozadu nezůstala ani dezinformační "HateFree Culture", když na svůj fb profil dala fotografii, kde jistá salafistka pózuje vedle transparentu s nápisem "BEZ NÁSILÍ, BEZ NENÁVISTI".

   Co nám o salafismu říká Wikipedie?

   

   "Salafíja je jedním z novodobých směrů islámu. Název pochází z termínu pro ctihodné předky víry, as-salaf as-sálih, k nimž směřuje toto hnutí ve snaze po obrodě a očištění islámu od cizorodých novot a pověr (bid´a).

   U islámských autorů může mít tento výraz význam doslovného lpění na praxi předků, vedoucí až k fundamentalismu. Užívá se někdy také termínu harfíjún, stoupenci doslovnosti. Salafismus je považován za nebezpečnou ideologii vedoucí k potlačení práv a svobod nevěřících, protože jeho cílem je nastolení teokratické dikattury."

2.jpg

 

dylina.png