Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klimatičtí extremisté posprejovali Stonehenge oranžovou barvou

F U C K E R S ! ! ! 

article preview

   F U C K E R S ! ! !

 

Klimatičtí extremisté posprejovali Stonehenge oranžovou barvou

 

3.jpg

Dvě ultralevicové mrdky v akci...

 

článek publikovaný 19. 6. 2024 na serveru novinky.cz (ZDE)

 

   Dva ekologičtí extrémisté z hnutí Just Stop Oil postříkali oranžovou barvou slavný monument Stonehenge nacházející se u městečka Salisbury ve Spojeném království. Informuje o tom deník The Telegraph. Podle aktivistů se jednalo o kukuřičnou mouku, která se má brzy deštěm smýt.

 

   K incidentu došlo ve středu kolem 11.00 (12.00 SEČ). Hnutí Just Stop Oil (Zastavte ropu) z něho zveřejnilo video, na němž je podle britského deníku vidět 21letý Niamh Lynch a 73letý Rajan Naidu, jak sprejují oranžovou barvu na téměř 5 000 let starý monument.

"Oranžová kukuřičná mouka, kterou jsme použili k vytvoření poutavé podívané, se brzy smyje deštěm. Naléhavá potřeba účinných vládních opatření ke zmírnění katastrofálních důsledků klimatické a ekologické krize nikoli," tvrdí Naidu, který pochází z Birminghamu.

   Hnutí Just Stop Oil je extremistická skupina, která od roku 2022 působí ve Spojeném království. Pomocí omezování pohybu, vandalismu a dalších činů usiluje o to, aby britská vláda přestala vydávat licence k těžbě fosilních paliv.

 

4.jpg

 

   Podle tiskové mluvčí si je hnutí navíc jisté, že se mu to podaří a že dojde k postupnému ukončení používání fosilních paliv do roku 2030.

"Všichni jsme si jistí, že se nám to podaří. Potenciální následující britská vláda už se zavázala, že uzákoní původní požadavek organizace Just Stop Oil: žádná nová ropa a plyn," cituje britský deník mluvčí hnutí, aniž by uvedl, která strana či strany jim to přislíbily.